Co to jest wynajem długoterminowy?

Możliwości sfinansowania nowego samochodu jest obecnie bardzo wiele. Opcją bardzo ciekawą jest wynajem długoterminowy aut. Z usługi tej najczęściej mogą skorzystać różnego rodzaju firmy. Czy najem długoterminowy jest korzystną opcją finansowania samochodu?

Do jakich firm kierowana jest oferta?

Wynajem długoterminowy aut z roku na rok cieszy się w naszym kraju coraz większą popularnością. W przeważającej części z oferty firm oferujących wynajem długoterminowy aut korzystają średniej i małej wielkości przedsiębiorstw. Wśród klientów są także duże, często międzynarodowe korporacje. Do tej możliwości finansowania auta przekonuje się w Polsce coraz większa liczba właścicieli niewielkich, najczęściej jednoosobowych firm. Najem długoterminowy jest rozwiązaniem bardzo wygodnym i korzystnym finansowo. Wynajem długoterminowy dla firm to doskonała alternatywa dla kredytu bankowego czy leasingu.

Jaki może być okres najmu długoterminowego?

Najem długoterminowy wiąże się oczywiście z koniecznością podpisania umowy. Przedsiębiorcy, których interesuje wynajem długoterminowy dla firm mogą podpisać umowę na bardzo różny czas. Najczęściej wynajem długoterminowy dla firm umożliwia zawarcie umowy na okres co najmniej dwóch lat. Auta na abonament to usługa związana z miesięcznymi opłatami. W przypadku auta na abonament miesięczne raty przedsiębiorcy mogą wliczyć w koszt uzyskania przychodu.

Proste formalności, ubezpieczenie pojazdu i możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu miesięcznej raty to jedne z największych plusów usługi auta na abonament.