Czy plastry silikonowe to dobry sposób radzenia sobie z bliznami?

Substancją, po którą medycyna sięga od lat jest silikon. Wykorzystywany jest w lekach, znaleźć można go w różnego rodzaju implantach. Na nim oparte są też różne opatrunki. Nie bez powodu bardzo dużą popularnością cieszą się plastry silikonowe na blizny, które jak się okazuje świetnie sprawdzają się w leczeniu blizn

Plastry na blizny – jakie właściwości ma silikon?

Plastry silikonowe na blizny sprawdzają się także dobrze z uwagi na właściwości silikonu. Okazuje się, że jest to substancja, która pod tym względem podobna jest do naszej skóry. Doskonale przepuszcza tlen, jednocześnie zatrzymując wodę. Nie dopuszcza do skóry czynników chorobotwórczych, skutecznie ją przed nimi chroniąc. Plastry silikonowe nie uczulają, a skóra toleruje je naprawdę bardzo dobrze. Okazuje się, że plastry silikonowe na blizny stosowane są w przypadku blizn różnego pochodzenia. Można nakładać je zarówno na blizny duże, jak i te naprawdę niewielkie.

Jak działają plastry na blizny?

Plastry silikonowe na blizny bardzo dobrze poprawiają wygląd blizn, wpływając również na ich elastyczność. Ogromną popularnością cieszą się plastry silikonowe po CC, po które kobiety sięgają naprawdę chętnie. Jeśli chodzi o plastry na blizny po cesarce, to prowadzone badania kliniczne wyraźnie potwierdziły ich wysoką skuteczność. Dostępne obecnie plastry silikonowe po CC doskonale dopasowują się do ciała, nie odklejają się, wyraźnie poprawiają kondycję skóry. Mogą stosować je nawet te osoby, których skóra jest naprawdę wrażliwa.