Czym jest korytko kablowe?

Korytka kablowe są wykorzystywane do budowy tras kablowych w budynkach mieszkalnych, obiektach użyteczności publicznej, domach jednorodzinnych, obiektach handlowych, halach sportowych, halach przemysłowych czy w przestrzeniach biurowych.

Korytka instalacyjne do przewodów mogą być także używane jako szyny kablowe w elektrycznych maszynach przemysłowych lub środkach transportu. Konieczność ich wyposażenia w odpowiednie tory kablowe często wynika z przepisów o ochronie przeciwpożarowej lub ze specyfiki warunków panujących w miejscu eksploatacji danej instalacji elektrycznej.

Zalety używania korytek kablowych

Korytka do przewodów elektrycznych to również ich ochrona oraz sposób na szybką i prostą instalację, a także jej uporządkowanie i estetyczne wykończenie. Estetyka ma znaczenie zwłaszcza w domach mieszkalnych, obiektach publicznych, biurach, hotelach itp. W pomieszczeniach przemysłowych na pierwszy plan wychodzi porządek i bezpieczeństwo okablowania, które zapewniają korytka kablowe. Chronią one przewody przed zanieczyszczeniami z zewnątrz i uszkodzeniami mechanicznymi.

Korytka elektryczne przyczyniają się do bezawaryjnej pracy instalacji elektrycznych. Dzięki nim łatwiej jest zlokalizować miejsce usterki i wymienić uszkodzony kabel. Korytka kablowe, które oferuje sklep internetowy ASTAT to korytka metalowe pełne, pełne perforowane, a także siatkowe, które są przeznaczone do instalacji wymagających wentylacji oraz częstego czyszczenia, np. w przemyśle spożywczym.