Dlaczego warto kupić wyciskarkę wolnoobrotową?

Warzywa i owoce są bardzo dobrym źródłem witamin i pierwiastków mineralnych. Włączenie do jadłospisu zalecanych pięciu porcji warzyw i owoców dziennie może okazać się bardzo trudne. Jedną porcję warzyw czy owoców można jednak zastąpić sokiem. Optymalnie byłoby, gdyby był to świeżo wyciśnięty sok. Przygotowanie takiego soku umożliwia wyciskarka wolnoobrotowa pionowa.

Jakie zalety ma wyciskarka wolnoobrotowa?

Na rynku dostępne są poziome i wyciskarki wolnoobrotowe pionowe. Wyciskarki pionowe od tych poziomych różnią się tym, że mają ślimak ułożony w pozycji pionowej. Takie ułożenie ślimaka sprawia, że wyciskarki pionowe miażdżą owoce albo warzywa wyjątkowo wolno i równomiernie. Wyciskarka wolnoobrotowa pionowa pozwala przygotować sok z warzyw i owoców, który będzie zawierał mnóstwo witamin i minerałów.

Dodatkowo wyposażenie sprawia, że wyciskarka wolnoobrotowa pionowa sprawdza się nie tylko do przygotowania pysznego, świeżego soku. Wyciskarki wolnoobrotowe pionowe można wykorzystać także do zrobienia domowych lodów lub sorbetów.

Dlaczego warto wybrać wyciskarkę wolnoobrotową pionową?

Wyciskarki pionowe do soków są bardzo funkcjonalne. Są wyjątkowo komfortowe w użytkowaniu. Owoce czy warzywa nie muszą bowiem być w nich dopychane. Pionowe wyciskarki do soków bardzo często mają otwory wsadowe dużej średnicy. Dzięki temu nie trzeba rozdrabniać większości owoców.

Pionowe wyciskarki do soków to urządzenia, w których można przygotować sok warzywny lub owocowy pełen witamin i minerałów.