Karma weterynaryjna – dla jakich psów jest przeznaczona?

Na rynku dostępnych jest wiele rodzajów karmy dla psów. Wśród nich jest karma weterynaryjna dla psa. Co to za rodzaj karmy?

Jak jest różnica między zwykłą, a weterynaryjną karmą?

Odpowiednio dobrana dieta odgrywa bardzo duże znacznie w leczeniu wielu chorób. Odnosi się to nie tylko do ludzi, ale także do naszych czworonożnych pupili. Dlatego też niektórzy renomowani producenci karmy dla psów mają w ofercie nie tylko zwykłą karmę. W sprzedaży dostępne są więc dzisiaj karmy weterynaryjne dla psa, które wspierają leczenie wielu chorób.

W dobrych sklepach zoologicznych oraz gabinetach weterynaryjnych dostępna jest karma weterynaryjna dla psa, która wspiera leczenie chorób układu kostnego, nerek, wątroby, stawów czy przewodu pokarmowego. Karma weterynaryjna dla psa to także karma przeznaczona dla psów otyłych i cierpiących na alergię. Od zwykłej karmy karmy weterynaryjne dla psa różnią się, że ich składniki dobierane są specjalnie pod kątem dolegliwości zdrowotnych.

Jak stosuje się karmę weterynaryjną dla psa?

Karmy weterynaryjne dla psa to zarówno karmy mokre, jak i suche. Wśród obu tych rodzajów dostępne są karmy weterynaryjne dla psów rasowych. Wszystkie karmy – także karmy weterynaryjne dla psów rasowych – wspomagają leczenie danego schorzenia. Stosuje się je według wskazań weterynarza.

Karmy weterynaryjne dla psów rasowych mogą być podawane psom przez ściśle określony czas. Są też takie karmy weterynaryjne dla psów rasowych, które mogą być podawane psu przez dłuższy okres. Karma dla psa weterynaryjna nie zastępuje leczenia, ale je wspiera.