Korytka kablowe – element bezpieczeństwa instalacji elektrycznych

Korytka kablowe to element znacznie przyspieszający i ułatwiający wykonywanie instalacji elektrycznych. Wykonywane są z nich tory kablowe, w których bezpiecznie układa się przewody i kable elektroinstalacyjne. Korytka elektryczne to ważny osprzęt, stanowiącą stałą podporę dla prowadzonych przez instalatorów tras kablowych.

Zalety korytek kablowych i ich używania

Korytka instalacyjne do przewodów elektrycznych ułatwiają późniejszą przebudowę lub rozbudowę instalacji elektrycznej. Oprócz tego pozwalają łatwo zlokalizować i naprawić uszkodzone kable. Szyny kablowe, w których biegną przewody, chronią je przed uszkodzeniami, zabrudzeniami oraz działaniem czynników zewnętrznych. Pozwalają także na uporządkowanie i estetyczne wykończenie instalacji, co ma duże znaczenie zwłaszcza w budynkach mieszkalnych.

Korytka kablowe dostępne w sklepie internetowym ASTAT to wysokiej jakości, trwałe korytka metalowe. Występują w trzech rodzajach jako:

  • pełne,
  • pełne perforowane,
  • siatkowe.

Z korytek pełnych i perforowanych można tworzyć trasy kablowe w zakładach przemysłowych, halach produkcyjnych, warsztatach czy pomieszczeniach technicznych. Siatkowe najlepiej sprawdzają się w instalacjach elektrycznych tworzonych dla przemysłu spożywczego, gdzie istotna jest ciągła wentylacja oraz częste odkurzanie i mycie.

Korytka kablowe w ofercie tej hurtowni elektrycznej są wyprodukowane ze stali nierdzewnej ocynkowanej galwanicznie, która jest dodatkowo pokryta powłoką epoksydową dla zwiększenia ich żywotności.