Kto powinien spać na poduszce ortopedycznej?

Co to są poduszki ortopedyczne do spania i dla kogo są zalecane? Czy tylko osoby z problemami kręgosłupa powinny spać na specjalnie wyprofilowanych poduszkach? Wszyscy lekarze i osoby zajmujące się na co dzień rehabilitacją, zgodnie twierdzą, że na poduszkach ortopedycznych powinien spać każdy. Niezależnie od tego czy pracujemy fizycznie, czy prowadzimy z reguły siedzący tryb życia, poduszka rehabilitacyjna jest zbawienna dla wszystkich, aby zapewnić zdrowy sen i zapobiec możliwości wystąpienia jakichkolwiek schorzeń kręgosłupa.

Czy każda poduszka jest dobra?

Na rynku mamy dostępne różne poduszki rehabilitacyjne, ale zanim kupimy tą właściwą pod nasz kręgosłup, powinniśmy zwrócić uwagę na wiele ważnych czynników. Wszystkie one różnią się od siebie wielkością, wysokością i ogólnym rozmiarem, a także wypełnieniem.

W każdej z takich poduszek może znajdować się inny materiał wypełniający. Wybierając poduszkę ortopedyczną dla siebie, powinniśmy zwrócić uwagę jaką mamy budowę ciała i jakiej poduszki w związku z tym będziemy potrzebować.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Udając się do sklepu medycznego, gdzie powinno kupować się poduszki medyczne, warto poprosić o pomoc sprzedawcę, który pomoże w doborze właściwej poduszki ortopedyczne do spania. Spojrzy na naszą budowę ciała, zobaczy czy należymy do osób wysokich czy niskich i podpowie jakie poduszki do spania ortopedyczne będą dla nas odpowiednie.

Kupując taką poduszkę na prezent dla kogoś bliskiego, powinniśmy w sklepie podać bardzo dokładne parametry osoby, która ma na niej spać, tak aby została ona w sposób właściwy dopasowana do budowy i wagi użytkownika. Jeżeli kupujemy poduszkę przez Internet, pamiętajmy aby spojrzeć w tabelę rozmiarów.