Leczenie blizn stało się łatwiejsze

Leczenie blizn jeszcze kilka lat temu nie należało do łatwych. Dzisiaj się to na szczęście zmieniło. W leczeniu blizn różnego rodzaju doskonale sprawdzają się specjalne plastry na blizny.

Plastry na blizny: kto je może stosować?

Plastry na blizny mogą być stosowane przez wszystkie osoby dorosłe oraz przez dzieci. Plastry na blizny bardzo skutecznie zmniejszają widoczność zarówno świeżych, jak i dojrzałych blizn. Plastry silikonowe na blizny mają właściwości adhezyjne. Są elastyczne, pozwalają skórze oddychać. Ogromnym plusem jest to, że plastry silikonowe na blizny znacznie zmniejszają dyskomfort, który towarzyszy gojeniu się ran. Osoby, które stosowały plastry silikonowe na blizny rzadziej uskarżały się na ból czy nieprzyjemne uczucie ciągnięcia. Co ważne, plastry utrzymują właściwą wilgotność skóry i chronią gojącą się bliznę przed niekorzystnie działającymi na nią czynnikami zewnętrznymi.

Na jakie rany można stosować plastry na blizny?

Plastry na blizny sprawdzają się w leczeniu blizn po oparzeniach. Mogą być stosowane na blizny powstałe na skutek urazu oraz blizny pooperacyjne. Bardzo popularne są plastry silikonowe po cc. Nie bez powodu u pań po cesarskim cięciu plastry silikonowe po cc cieszą się dużą popularnością. Zmniejszają bowiem znacznie widoczność blizn. Plastry na blizny po cesarce można stosować dopiero wtedy, gdy rana jest całkowicie zagojona. Plastry na blizny po cesarce są bardzo proste w użyciu. Plastry silikonowe po cc zmienia się co kilka dni.