Modna biżuteria wykonana z bursztynu

Bursztyn do wyrobu biżuterii wykorzystywany jest od wieków. Obecnie bursztyn biżuteria jest niezwykle modna. Panie, które jeszcze jej nie mają, koniecznie powinny zdecydować się na jej zakup. Warto pamiętać, że biżuteria to świetny pomysł na prezent.

Bursztyn – na czym polega jego wyjątkowość?

Bursztyn jest kopalną żywicą drzew iglastych. Bursztyn bałtycki, który w naszym kraju najczęściej wykorzystywany jest do wyrobu biżuterii występuje w różnych kolorach. Biżuteria może być więc wykonana nie tylko z bursztynu w miodowym odcieniu. Szczególnie efektownie prezentuje się zielona biżuteria.

O wyjątkowości bursztyn biżuteria świadczy między innymi to, że nie ma dwóch identycznie wyglądających kawałków bursztynu. Dlatego nie da się stworzyć dwóch identycznych produktów. Przepiękna biżuteria powstaje w Polsce głównie w Trójmieście. Bursztyn to najczęściej przywożona pamiątka z Gdańska, Gdyni czy Sopotu.

Jaką biżuterię z bursztynem można kupić?

Bursztyn to surowiec, który daje wiele możliwości. W sprzedaży dostępne są broszki z bursztynem, wisiorki, bransoletki, korale, kolczyki z bursztynu. Różnorodne wzory sprawiają, że broszki z bursztynu stają się efektowną ozdobą każdej kreacji. Podobnie zresztą jak bransoletki z bursztynu czy kolczyki z bursztynu. Najczęściej bursztyn oprawiany jest w srebro. Można kupić srebrne broszki z bursztynu, oprawione w srebro kolczyki z bursztynem albo bransoletki z bursztynu. Nietuzinkowo prezentuje się też bursztyn biżuteria złota.