Poznaj mniej oczywiste korzyści, jakie daje zarządzanie kwotą

Gdy mówimy o korzyściach, jakie niesie za sobą zarządzanie flotą samochodową, zwykle na pierwszy plan wysuwa się bezpieczeństwo kierowców prowadzących samochód firmowy. Okazuje się jednak, że powierzenie zarządzania flotą profesjonalistom pociąga za sobą znacznie donośniejsze konsekwencje.

Daj sobie szansę na oszczędności

Flota samochodowa generuje spore koszty. Obecnie nie tylko te związane z amortyzacją spędzają z resztą sen z powiek właścicielom firm. Poważnym problemem okazują się także stale zmieniające się ceny paliw. Zarządzanie flotą za pomocą odpowiedniego oprogramowania jest w stanie wyeliminować tę niedogodność przynajmniej częściowo.

Pozwala na monitorowanie zużycia paliwa, dzięki czemu można też określić, kiedy dochodzi do jego nadmiernego wykorzystywania. Często okazuje się, że kierowcy nieświadomie generują niepotrzebne koszty nie jeżdżąc wydajnie. Proste szkolenie może wyeliminować błędy popełniane przez lata, program do zarządzania flotą może zaś być podstawą do jego przeprowadzenia.

Lepsza konserwacja pojazdów

Flota aut służbowych nie jest wieczna, a zarówno konserwacja pojazdów, jak i ich cykle życia stanowią spore obciążenie dla firmowych finansów. Zarządzanie flotą nie jest w stanie przyczynić się do tego, że auta nie będą się zużywać.

Dzięki możliwości obserwowania tego, co się dzieje z nimi sprawia jednak, że proces ten nie jest zaskoczeniem i można się do niego lepiej przygotować. Monitoring obejmuje nie tylko informacje o przejechanych kilometrach, ale również te, które dotyczą godzin zużycia silnika. Pozwala to na tworzenie z wyprzedzeniem planów konserwacyjnych. Umożliwia też przeciwdziałanie awariom i sprawia, że można reagować na nie jeszcze zanim dojdzie do unieruchomienia auta w firmowym garażu.