Jakie są rodzaje zanęt wędkarskich?

Wędkarstwo jest bardzo popularnym w Polsce sposobem spędzania wolnego czasu. To, czy połów będzie udany zależy od bardzo wielu czynników. Jednym z tych bardziej istotnych jest odpowiednio dobrana zanęta.

Jakie ziarna na ryby są dostępne?

Wędkarze mają dzisiaj bardzo szeroki wybór zanęt. Zanęty wędkarskie są różnorodne nie bez powodu. Ich skład dobiera się tak, aby przyciągały na łowisko dany gatunek ryb. Bardzo popularne obecnie zanęty wędkarskie to między innymi gotowe ziarna na ryby.

Dostępne w sklepach wędkarskich gotowe ziarna na ryby mogą zostać wykorzystane zarówno jako zanęta, jak i i przynęta. Gotowe ziarna na ryby są mocno zróżnicowane pod względem swojego składu. Na ogół zawierają konopie, orzech tygrysi i kukurydzę. Można kupić mieszankę lub jednorodne ziarna. Bardzo popularne zanęty wędkarskie to także pellet wędkarski oraz kulki proteinowe.

Pellet wędkarski i kulki proteinowe: na jakie ryby?

Pellet wędkarski to zanęta ciesząca się wśród wędkarzy bardzo dużą popularnością. Pellet wędkarski dzieli się na twardy i miękki. Ten pierwszy stosowany jest do nęcenia ryb, drugi można wykorzystać jako przynętę. Na ogół stosowany jest do łowienia karpia.

Kulki proteinowe warto mieć wybierając się na połów karpia, amura bądź leszcza. Kulki proteinowe mają specjalne dobrany skład, dzięki temu wabią ryby już z daleka. Wszystkie zanęty wędkarskie wyróżniają się bardzo wysoką jakością. Można je kupić nawet bez konieczności wychodzenia z domu. Są dostępne w dobrych internetowych sklepach wędkarskich.