Kiedy skorzystać z terapii integracji sensorycznej?

Mózg ludzki postrzega świat poprzez zmysły. Zatem prawidłowe współdziałanie wszystkich zmysłów to integracja sensoryczna Poznań. W wielu miastach działają ośrodki prowadzące terapię w sytuacji, gdy występują w tej integracji pewne zaburzenia. A dzieje się tak w wielu przypadkach.

Najważniejsze jest to, aby odpowiednio wcześnie zauważyć problemy i zwrócić się po odpowiednią pomoc do specjalisty. W zaburzeniach integracji sensorycznej sprawdzi się terapia SI. Poznań to miasto, w którym można z niej skorzystać. Kiedy warto po nią sięgnąć i jakie przynosi korzyści?

Terapia SI – kiedy z niej skorzystać?

Proces integracji sensorycznej zaczyna się już w pierwszych tygodniach życia płodowego i najsilniej rozwija się do wieku szkolnego. Dzięki niej możliwy jest prawidłowy rozwój człowieka. Jednak czasami zaczynają pojawiać się problemy, które wskazują na to, iż konieczna jest terapia integracji sensorycznej. Poznań to miejsce działania wielu ośrodków, w których pracują wysokiej klasy specjaliści. To właśnie oni apelują, aby zwracać uwagę na niepokojące objawy, wśród których można wymienić:

  • nadmierna lub zbyt mała wrażliwość na bodźce (słuchowe, wzrokowe, dotykowe i ruchowe)
  • za wysoki lub zbyt niski poziom aktywności ruchowej
  • trudności z koncentracją
  • impulsywność
  • problemy z koordynacją ruchową
  • opóźnienie rozwoju mowy bądź ruchu
  • trudności w nauce
  • niskie poczucie własnej wartości
  • deficyt uwagi

Dodatkowo terapia SI Poznań jest wskazana także u dzieci z rozpoznanymi chorobami – zespołem Downa, Aspergera, autyzmem lub porażeniem mózgowym.

Efekty terapii SI

Terapia SI przynosi wiele korzyści, które jednakże są bardzo indywidualne i zależą od wielu różnorodnych czynników. Jednak nie ulega wątpliwości, iż kurs integracji sensorycznej Poznań przynosi poprawę w zakresie odbioru wrażeń sensorycznych, zdolności do pisania, czytania, rozumienia poleceń czy liczenia, koncentracji, kontroli emocji, sprawności fizycznej, relacji społecznych i poczucia własnej wartości. I chociażby dlatego warto z niej skorzystać.

Terapia integracji sensorycznej Poznań przynosi wiele korzyści. Warto z niej skorzystać i tym samym poprawić ogólne funkcjonowanie.