Podstawowe kryteria wyboru śrutownika

Bez względu na to, czy śrutownik ssąco tłoczący jest nam niezbędny do użytku prywatnego, czy też przyda się naszej firmie, musimy mieć świadomość tego, że wybór, jaki otwiera się przed nami nie jest mały. Jakie cechy charakterystyczne poszczególnych modeli można więc uznać za kluczowe? Jest ich co najmniej kilka.

Moc i rodzaj silnika

Kupując rozdrabniacz bijakowy oczekujemy przede wszystkim tego, że okaże się on rozwiązaniem wydajnym. Osiągnięcie tego celu z pewnością stanie się łatwiejsze, jeśli zainteresuje nas moc jego silnika. Nietrudno się domyślić, że im silnik ma większą moc, tym bardziej jest wydajny, choć jednocześnie śrutownik z takim silnikiem charakteryzuje się też wyższą ceną. Czasem konieczne jest więc znalezienie rozwiązania kompromisowego, pozwalającego na zniwelowanie różnicy pomiędzy pożądaną mocą oraz ceną, jaką jesteśmy w stanie zapłacić.

Także rodzaj silnika nie jest zresztą bez znaczenia, gdy wybieramy śrutownik bijakowy. Modele z silnikiem elektrycznym zwracają na siebie uwagę, bo ich rozmiar nie jest duży, a wydajność jest oceniana jako co najmniej solidna. Nie zawsze można z nich jednak korzystać, gdy więc liczymy przede wszystkim na niezawodność bez względu na warunki, to silnik spalinowy powinny być tym, który będzie budzić nasze zainteresowanie.

Wymiary, waga i kompatybilność śrutownika

Gdy ustalimy już, jaki rodzaj silnika będzie najlepszy w naszym przypadku, musimy określić wymiary urządzenia, z którego mamy korzystać. Jeśli będziemy używać go w miejscach o ograniczonym dostępie, jego kompatybilność będzie zaletą. Niestety, często będzie też wiązać się z mniejszą wydajnością takiego urządzenia. Nie można też zapominać o tym, że śrutowniki często działają wraz z innymi akcesoriami, takimi jak choćby worki na odpady, powinny być więc dopasowane do nich rozmiarem.