Dlaczego przedsiębiorcom opłaca się wynająć samochód dla firmy?

Na rynku jest obecnie wiele modeli finansowania floty firmowych aut. Jedną z bardziej ciekawych jest wynajem długoterminowy aut.

Jakie firmy mogą wybrać ten model finansowania aut?

Wynajem długoterminowy aut to usługa, która skierowana jest do firm różnej wielkości. Na wynajem długoterminowy aut mogą zdecydować się zarówno duże i średnie firmy, jak i niewielkie firmy rodzinne. Wynajem długoterminowy dla firm niesie z sobą wiele korzyści.

Firmy, które oferują najem długoterminowy na ogół ograniczają formalności do niezbędnego minimum. Na ogół też najem długoterminowy nie wiąże się z koniecznością dokonania wpłaty wstępnej. Po zakończeniu umowy samochód może zostać zwrócony firmie oferującej najem długoterminowy, ale można go także odkupić.

Jakie koszty ponosi firma korzystająca z usługi?

Wynajem długoterminowy dla firm to usługa, która dla przedsiębiorców jest naprawdę bardzo korzystna. W wynajem długoterminowy dla firm wliczone jest ubezpieczenie samochodu. Użytkownik, który zdecyduje się na wynajem długoterminowy dla firm może liczyć także na kompleksowy serwis pojazdu w autoryzowanych stajach dealerskich. Przedsiębiorcy użytkujący auta na abonament nie muszą martwić się, że na czas naprawy zostaną pozbawieni pojazdu. Firmy oferujące usługę auta na abonament na czas naprawy zapewniają samochód zastępczy.

Auta na abonament to usługa, którą warto wziąć pod uwagę planując budowę, rozbudowę czy wymianę floty aut firmowych. Usługa ta daje przedsiębiorcom wiele korzyści, w tym możliwość odliczenia podatku VAT.