Dom składa się z wielu elementów

Kiedy zaczynamy budowę domu, nie zastanawiamy się nad tym z czego tak naprawdę się składa i jakie materiały budowalne będą nam potrzebne aby właściwie rozpocząć, ale i zakończyć budowę domu jednorodzinnego. Na pierwszym etapie budowy potrzebny nam jest materiał taki jak pustaki, cegły, bloczki betonowe i cement.

Dopiero w końcowej fazie budowy domu potrzebujemy materiałów na dom oraz na komin, a każdy z tych elementów tworzy nieodłączną całość i pozwala w przyszłości wygodnie i komfortowo mieszkać. Zajmijmy się zatem wykończeniem domu.

Każdy dom musi mieć komin

Kiedy budujemy dom, zastanawiamy się również nad sposobem jego ogrzewania, dlatego myślimy także o kominie. Wykończenie systemu kominowego, nie zależnie od tego czy jest to system grzewczy czy wentylacyjny, są nasady kominowe. To dzięki nim zabezpieczamy komin przed wszelkiego rodzaju zanieczyszczeniami, które mogłyby zapchać otwór kominowy. Każda nasada kominowa chroni przed czynnikami zewnętrznymi i gwarantuje właściwy ciąg wentylacyjny. Montując cały system kominowy musimy zastanowić się jaka nasada kominowa powinna się na nim znaleźć. Inaczej mówiąc, każdy komin musi mieć zadaszenie, dostosowane do średnicy samego komina.

Jakie mamy rodzaje nasad kominowych?

Zaglądając do marketu budowlanego w poszukiwaniu najlepszego daszka na komin, znajdziemy nasady różnego rodzaju. Do najpopularniejszych należy nasada kominowa wentylacyjna stała, która po prostu dba o prawidłowy ciąg w kominie, ale nie zmienia się jej położenie przy zmianie warunków atmosferycznych. Dlatego najlepszą opcją jest nasada komina wentylacyjnego obrotowa, dzięki której jej górna część jest ruchoma i ustawia się względem warunków atmosferycznych, a konkretnie względem wiejącego wiatru.