Wykorzystanie korytek kablowych do instalacji elektrycznej

Korytka kablowe to bardzo ważne elementy elektroinstalacyjne, z których składają się trasy kablowe. Są one mocowane do podłoża, np. podłogi lub ściany, a następnie układa się w nich instalacje elektryczne. Jest to ogromne ułatwienie przy montażu, szczególnie jeśli ilość kabli i przewodów jest duża. Korytka instalacyjne do przewodów spełniają też inne ważne funkcje.

Zastosowania korytek kablowych

Korytka kablowe umożliwiają szybką lokalizację usterki i wymianę uszkodzonego kabla na nowy. Jest bardzo przydatne zwłaszcza w warunkach przemysłowych, gdzie od sprawności instalacji zależy ciągłość pracy maszyn i produkcji. Korytka do przewodów elektrycznych chronią je także przed uszkodzeniami i zanieczyszczenia z zewnątrz, które często występują na halach produkcyjnych. Szyny kablowe pozwalają na uporządkowanie okablowania, co przedłuża okres jego użytkowania. 

Korytka elektryczne, które tworzą tory kablowe to także sposób na estetyczne wykończenie instalacji. W przemyśle ma to może drugorzędne znaczenie, ale jest ważnym elementem w instalacjach domowych, w budynkach mieszkalnych wielorodzinnych, w obiektach użyteczności publicznej, w hotelach czy w przestrzeniach biurowych. 

Korytka kablowe oferowane przez sklep internetowy ASTAT to wyróżniające się jakością i trwałością korytka metalowe:

  • pełne,
  • pełne perforowane,
  • siatkowe.

Wszystkie wykonane są ze stali nierdzewnej ocynkowanej galwanicznie, która dla zapewnienia trwałości jest pokryta powłoką epoksydową.